davoodi
12 بهمن 1401 - 16:07

واکنش استاندار به موضوع عزل برخی از اعضای شورای شهر

خرم آباد- استاندار لرستان در واکنش به برخی اظهار نظرها در رابطه با نقش استاندار در عزل برخی اعضای شورای شهر، گفت: در این رابطه یک هیئت متشکل از دادگستری، نمایندگان و استاندار تصمیم می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد زیویار در نشست با خبرنگاران در مورد ماجرای استیضاح شهردار خرم آباد توسط اعضای شورای شهر و موضع گیری در این مورد، اظهار داشت: چند روز پیش با شهردار خرم آباد جلسه داشتیم و ایشان گفتند که برخی از اعضای شورای شهر سوالاتی پرسیدند.

واکنش استاندار به موضوع عزل برخی اعضای شورای شهر

وی، ادامه داد: شهردار خرم آباد در آن جلسه اذعان کرد که به زودی در جلسه اعضای شورای شهر به این سوالات پاسخ خواهند داد.

استاندار لرستان، افزود: ما به این رویه احترام گذاشته و منتظر می‌مانیم که مشخص شود چه سوالاتی مطرح و چه پاسخ‌هایی از طرف شهردار داده خواهد شد.

زیویار در مورد بحث‌های مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر نقش استاندار در عزل برخی از اعضای شورای اسلامی شهرها، تصریح کرد: در این باره یک هیئت متشکل از رئیس دادگستری استان، دو نفر از نمایندگان مردم در مجلس و استاندار لرستان تصمیم می‌گیرند.

وی، افزود: استاندار نیز مانند سایر اعضا یک رأی دارد، ضمن اینکه سایر اعضای این هیئت مستقل از استانداری بوده و تحت نفوذ استاندار نیستند.

با نمایندگان تقابلی ندارم

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به برخی اطهار نظرها مبنی بر اختلاف نظر استاندار با نمایندگان مردم در مجلس، گفت: این موضوع صحت ندارد.

زیویار، عنوان کرد: نمایندگان، خبرنگاران، استاندار و مدیران دستگاه‌ها تماماً ظرفیت‌های استان بوده و نباید نادیده گرفته شوند.

وی، ادامه داد: قرارگیری هر کدام از این جایگاه‌های حقوقی در مقابل هم در نهایت به ضرر استان خواهد بود.

استاندار لرستان، اظهار کرد: البته ممکن است در برخی مواقع اختلاف سلیقه باشد اما این به معنی تقابل نیست.

زیویار به انتصاب مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اشاره کرد و گفت: قاطبه مجمع نمایندگان روی انتخاب ایشان نظر مثبت داشتند و بنده هم برای این انتخاب به آن احترام گذاشتم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013154