davoodi
12 بهمن 1401 - 16:08

۵۰۰ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن شهر طبس اضافه شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: حدود ۵۰۰ هکتار زمین جهت احداث مسکن به شهر طبس الحاق و اضافه شده و نزدیک به ۱۱۰ هکتار دیگر در دست الحاق است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از طبس، علی‌اکبر رحیمی صبح امروز در نشست خبری به رشد 102 درصدی پروژه‌های قابل افتتاح شهرستان طبس نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر 1401 با جذب و هزینه‌کرد 198 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات ملی و 23 میلیارد و 100 میلیون تومان از اعتبارات استانی و 126 میلیارد تومان از اعتبارات شهرستانی و نیز 65 میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و سایر منابع دولتی آماده بهره‌برداری شده است.

جانشین ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی طبس با تاکید بر آنکه 89 پروژه قابل افتتاح بین هفته دولت 1401 تا دهه فجر امسال تکمیل شده است گفت: 3 پروژه گازرسانی و 9 پروژه حوزه مدیریت شهری و 7 پروژه صنعت، معدن و تجارت از جمله طرح‌هایی است که به طور مجموع نزدیک به 270 میلیارد تومان اعتبار را به خود اختصاص داده است.

وی تحقق طرح‌های فعلی را مرهون پیگیری‌های جدی و همراهی حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: پروژه روشنایی باند فرودگاه شهدای طبس پس از حدود 20 سال انتظار با اعتبار 40 میلیارد تومان در فاصله 62 روز اجرایی و آماده بهره‌برداری شد که سالها پس از افتتاح این فرودگاه؛ امکان پرواز در شب را برای این مجموعه فراهم کرده است.

رحیمی از رشد 146 درصدی اعتبارات پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر امسال نسبت به سال قبل گفت و خاطرنشان کرد: برق با 9 پروژه و راه‌ها با 5 پروژه هر کدام بیش از 26 میلیارد تومان جذب اعتبار داشته‌اند و بهداشت و درمان با 7 پروژه و مخابرات و فناوری اطلاعات با 9 پروژه هر کدام، موفق به هزینه‌ کرد نزدیک به 17 میلیارد تومان شده است.

وی از بهره‌بردای پروژه‌های دهیاری‌ها و نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس؛ جهادکشاورزی؛ ورزش و جوانان؛ کمیته امداد؛ گردشگری؛ منابع طبیعی و ساماندهی گلزار مطهر شهدا در دهه فجر 1401 خبر داد.

فرماندار ویژه شهرستان ضمن قدردانی از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام‌ جمعه طبس و قناعت، استاندار خراسان جنوبی برای اجرایی شدن پروژه‌های قابل بهره‌برداری افزود: تعداد 9 پروژه نیز با اعتبار 74 میلیارد و 400 میلیون تومان در فجر چهل و چهارم در شهرستان طبس کلنگ‌زنی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان طبس گفت: با پیگیری‌های متعدد و همراهی مدیران خراسان جنوبی و دولت؛ حدود 500 هکتار زمین جهت احداث مسکن به شهر طبس الحاق و اضافه شده و نزدیک به 110 هکتار دیگر در دست الحاق است که این اقدام در کشور به تناسب جمعیت و وسعت بی‌نظیر است که از همه مسئولان استان و شهرستان خواسته‌ام کمک کنند و در میدان باشند تا طرح ملی مسکن هرچه سریع‌تر عملیاتی شده و احداث منازل به سهولت برای مردم ممکن شود.

رحیمی به اقدامات صورت گرفته در حوزه معادن و راه‌آهن شرق اشاره کرد و گفت: اعتقاد داریم تا کاری به نتیجه نرسیده را رسانه‌ای نکنیم، اما پیگیری‌ها و نتایج بسیار خوبی در این دو حوزه محقق شده که پس از انجام نهایی به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین و مجهزترین پایگاه امداد و نجات کشور با اعتباری حدود 120 میلیارد تومان در معادن زغال‌سنگ طبس در حال احداث است و پیشرفت خوبی هم دارد و نزدیک به 60 میلیارد تومان برای زیرسازی و آسفالت راه‌های خاکی معادن سرمایه‌گذاری صورت گرفته که طرح‌های آن در حال اجرا است و البته در کنار این دست‌آورد از وضعیت جاده فعلی معادن پروده راضی نیستیم و پیگیریم که بهسازی و ترجیحا دو بانده شدن این محور اختصاصی معادن که باید توسط خود معادن هم اصلاح شود؛ هر چه زودتر محقق شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس به روزهای تلخ کک در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با جدیت در پیگیری‌ها و پس از نشست‌های متعدد؛ امروز شرکت کک طبس با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت است و امکان دارند تا اوایل سال آینده با افزایش باطری‌های 3 و 4 در مدار تولید فعال شوند و تا پایان 1402 نیز ممکن است هر 6 باطری کک‌سازی وارد فاز عملیاتی شوند.

وی به تعویض لامپ‌های روشنایی معابر شهر طبس به ارزش تقریبی 600 میلیون تومان در فاصله زمانی 48 ساعت در سال‌جاری اشاره کرد و گفت: اجرای 12 کیلومتر شبکه برق‌رسانی به روستای هدف گردشگری نایبند در حال انجام است و پیگیر عملیاتی شدن 30 کیلومتر باقیمانده هستیم و از طرفی در رایزنی‌های پیاپی با آستان قدس رضوی امکان احداث مجتمع میان‌راهی امام رضا(ع) در دیگ رستم فراهم شده و البته طرح پایداری شبکه برق دیهوک نیز با احداث و تکمیل و تجهیز پست برق در دست انجام است.

انتهای پیام/251/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1013160