davoodi
09 بهمن 1401 - 17:00

۱۹ هزارلیتر نفت سفید به مناطق زلزله زده خوی ارسال شد

ارومیه - مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی ارومیه از ارسال ۱۹ هزار لیتر نفت سفید به‌منظور تأمین سوخت موردنیاز مناطق زلزله‌زده ناحیه خوی خبر داد.

احمد مجرد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت سوخت رسانی به مناطق زلزله زده خوی اظهار کرد: از نخستین دقایق رخداد زلزله شامگاه شنبه (هشتم بهمن‌ماه) در منطقه خوی تاکنون، به‌منظور تأمین سوخت موردنیاز گرمایشی و پخت‌وپز مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان غربی، ۱۹ هزار لیتر نفت سفید به مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی ارسال شده است.

وی افزود: تاکنون ۶ نفتکش نفت سفید از ناحیه سلماس به ناحیه خوی اعزام شده است و با توجه به همجواری انبار نفت ناحیه خوی به مناطق زلزله‌زده، سوخت کافی به منظور تأمین نیاز روستاهای زلزله‌زده در این شهرستان وجود دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه تأکید کرد: هیچ‌کدام از تأسیسات، انبارهای نفت و جایگاه‌های عرضه سوخت استان در اثر زلزله تخریب یا دچار حادثه نشده است و تنها در جایگاه‌های عرضه سوخت ناحیه خوی، ازدحام وجود دارد.

مجرد با اشاره به اینکه با رخداد زلزله‌ شامگاه شنبه تعداد زیادی از مردم شب را در خودروها و هم‌زمان با بارش برف سپری کردند، تصریح کرد: هیچ‌ کمبودی به لحاظ تأمین بنزین موردنیاز مردم مناطق زلزله‌زده وجود ندارد و مناطق همجوار نیز برای کمک‌رسانی به منطقه آذربایجان غربی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی اظهار کرد: از نخستین زلزله‌ در منطقه آذربایجان غربی در ۲۸ دی‌ماه (از ۱۰ روز گذشته تاکنون) در مجموع تاکنون ۴ میلیون لیتر بنزین در شهرستان خوی توزیع شده که این عدد در مقایسه با روزهای ابتدایی دی‌ماه، بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است.

زلزله ۵.۹ ریشتری شهرستان خوی ساعت ۲۱:۴۴ در عمق ۷ کیلومتری زمین و در ۶ کیلومتری شهرستان خوی رخ داده است.

کانون این زلزله در ۱۱۷ کیلومتری ارومیه و ۱۳۴ کیلومتری شهر تبریز بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1005479