davoodi
12 بهمن 1401 - 23:01

دیپلماسی اقتصادی دولت سبب رشد ترانزیت از مرزهای خراسان رضوی شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: رشد ۵۰ درصدی ترانزیت خروجی از پایانه‌های مرزی استان طی ۱۰ ماه امسال ، محصول دیپلماسی موفق دولت سیزدهم با همسایگان بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جعفر شهامت اظهار کرد: یکی از توفیقات دولت سیزدهم رشد ترانزیت خروجی از پایانه‌های مرزی سرخس، دوغارون و لطف‌آباد خراسان رضوی با ۵۰ درصد و به میزان یک‌میلیون و ۵۱ هزار تن بوده است.

وی بیان کرد: مجموع تردد به‌صورت صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه‌های مرزی خراسان رضوی،۲۵۴ هزار و ۷۲ دستگاه با رشد ۱۸ درصدی طی سال جاری بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: در بازه زمانی ۱۰ ماهه امسال ازنظر تناژ نیز سه میلیون و ۵۰۲ هزار تن کالا با رشد ۲۲ درصد از پایانه‌های مرزی استان جابجا شده است که این ارقام محصول دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم به لحاظ رفع تنگناهای ایجادشده در دوره محدودیت‌های کرونایی به‌ویژه با کشور ترکمنستان بوده است.

وی افزود: درمجموع پایانه مرزی دوغارون ۲۲ درصد، لطف‌آباد ۳۶ درصد و سرخس ۴۲ درصد از ترانزیت خروجی یاد شده طی این مدت را پوشش داده‌اند.

شهامت تصریح کرد: با اجرای طرح‌های جامع پایانه‌های مرزی در استان و تسهیل تردد در این گذرگاه‌ها شاهد رشد بیشتر ترانزیت و تجارت از مسیر خراسان رضوی خواهیم بود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در قالب طرح‌های یاد شده عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی دوغارون را شاهد خواهیم بود که به‌زودی قراردادی بااعتبار ۲ هزار میلیارد ریال برای اجرای آن منعقد خواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013947